Kurz homeopatie

CESTOU HOMEOPATIE KRÁČAME K ZDRAVIU PRIRODZENE

Prihláste sa na kurz homeopatie a objavte čaro tejto jedinečnej metódy.

Homeopatia je praktická, príjemná a bezpečná pre všetky vekové kategórie, pôsobí jemne a prirodzene, vďaka čomu sa stáva stále viac vyhľadávanou terapiou pri riešení zdravotných problémov.

Kurz homeopatie je určený pre všetkých, ktorí:prírodná liečba

  • hľadajú prírodnú a účinnú alternatívu v prístupe k zdraviu
  • chcú prevziať zodpovednosť za zdravie do vlastných rúk
  • chceli by homeopatiu používať doma
  • nechcú tráviť čas čakaním medzi chorými
  • nechcú platiť za drahé lieky v lekárni

Kurz je organizovaný pod záštitou Slovenskej akadémie klasickej homeopatie. Po jeho ukončení získavate certifikát SAKH o absolvovaní. Zároveň je nultým ročníkom pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať ďalej v 4-ročnom štúdiu klasickej homeopatie na SAKH v Bratislave.

Kurz homeopatie1. Naučíte sa, čo je počas ochorenia dôležité pozorovať, ako rozpoznávať príznaky a na základe nich vybrať vhodné homeopatikum.

2. Spoznáte charakteristiku a najdôležitejšie kľúčové  príznaky 37 základných homeopatík domácej lekárničky.

3. Naučíte sa pracovať s homeopatickým programom, ktorý Vám umožní vybrať čo najpresnejšie homeopatikum pre konkrétny stav. Program je dostupný v slovenčine zdarma. 

4. Budete vedieť pomôcť sebe i svojim blízkym pri bežných akútnych ochoreniach alebo zraneniach prirodzene, bez použitia chémie a čakania v radoch medzi chorými. 

Kurz pozostáva zo šiestich 1-dňových seminárov, vždy v sobotu od 9.00 do 16.30 hod. – s dvoma krátkymi 10-15 minútovými prestávkami a jednou hodinovou prestávkou na obed.

OBSAH KURZU

  1. Teória – princípy homeopatie, príprava homeopatík, potencie, stručná história a vývoj homeopatie vo svete a na Slovensku, osobnosti homeopatie, zdravie a choroba z pohľadu homeopatie, psychosomatika chorôb, miazmy.
  2. Terapeutiká – základná homeopatická lekárnička, úrazy a poranenia, horúčky, chrípky, ochorenia dýchacej sústavy, ochorenia tráviaceho traktu, bolesti a zápaly uší, očí a zubov, bolesti hlavy, zápal močových ciest, gynekologické problémy, bolesti chrbta a ischias, akútne psychické problémy a nespavosť, lekárnička cestovateľa, orgánové homeopatické lieky.
  3. Materia medica – Aconitum, Allium cepa, Apis mellifica, Arnica montana, Arsenicum album, Belladonna, Bryonia, Calcarea carbonica, Calendula, Cantharis, Causticum, Colocynthis, Gelsemium, Hepar sulfur, Chamomilla, Chelidonium, Ignatia, Ipecacuanha, Kalium bichromicum, Lachesis, Ledum, Lycopodium, Magnesium phosphoricum, Mercurius solubilis, Natrium muriaticum, Nux vomica, Phosphorus, Phytollaca, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Ruta, Silicea, Spongia, Staphysagria, Sulfur, Symphytum.
  4. Homeopatický program polárnej analýzy – práca s programom a k nemu potrebným dotazníkom, precvičovanie na konkrétnych prípadoch (program je zdarma a v slovenskom jazyku).

Miesto: Čermeľská cesta 3, 2.poschodie, Košice

Cena:  35,- Eur / 1 sobota

Termíny:   nový kurz od 22. septembra 2018

1.seminár – 22.9.2018
2.seminár – 20.10.2018
3.seminár – 17.11.2018
4.seminár – 8.12.2018
5.seminár – 19.1.2019
6.seminár – 16.2.2019

—————————————————————————–
Prihlášky a informácie: bakajsova@ahomeopatia.sk, 0905 834 565