10 komentárov

 1. Eva Kianičková

  Dobry vecer prajem,chcela by som sa informovat,ci je mozne pomocou homeopatik pomoct pri zajakavani u deti.Syn ma 5 rokov (v maji 6), a zajakava sa,niekedy je to lepsie,niekedy sa to velmi zhorsi.Skor mi pride,ze je to psychickeho razu.
  JE SKOR malo sebavedomi,introvert,casto vycleneny z kolektivu pre svoju nizsiu priebojnost.Ked bol.malinky 2 roky sme mali problemy zo zapchou a zadrziavanim stolice.Odplienkovanie bolo taktiez velmi zdlhave.
  Za radu vopred dakujem.

 2. Janette Bakajsová

  Dobrý večer prajem, pomocou homeopatie je možné riešiť aj problém so zajakávaním, ktorý veľmi pravdepodobne súvisí so samotným psychickým stavom. Cieľom homeopatickej terapie je podporiť celkovú osobnosť dieťaťa, uvoľniť vnútorné bloky (ktoré sa prejavujú od mala vo forme zápchy, nízkeho sebavedomia), ktoré bránia tomu, aby zaujalo svoj priestor v živote. To sa následne prejaví aj na zlepšení stavu telesných príznakoch a reči.

  • Dobrý večer prajem, záleží od toho, aký je so zúbkami problém, či ide o bolestivé prípadne zdĺhavé prerezávanie zúbkov alebo o iný problém. Napíšte mi prosím priamo do mailu, o čo konkrétne ide a ako sa to prejavuje.

 3. Elena Bírová

  Dobrý deň, vnuk 6 r./v septembri/, prekonal infekčnú mononukleozu vo veku 4 rokov, bola potvrdená o rok neskôr,minulý rok v lete. V krvi našli vírus. Pri vysokých teplotách vzduchu v lete sa stáva, že mu stúpne teplota okolo 39 st. Stále má zvýšenú teplotu 37,2-37,3. Bolo nám poradená homeopatická liečba zameraná na hrubé črevo, ľadviny, pečeň, proti parazitom a vírusom, doplnenie jódu, na posilnenie lymfy. Na zlepšenie krvi – dračia krv a kvapky železo. Dreň zo stromu NONA, aloe vera piť aj kloktať. Doživotne oregano a wilcacora kvapky na koniec liečby. Zaujíma ma Váš názor a rada, kde môžem kúpiť homeopatické kvapky /lebo vo forme liekov by neprehltol/. Ako dlho užívať a ako dávkovať. Ďalej mi bolo poradené bezlaktózové mlieko, cukor vynechať len mierne stéviou sladiť, hrdlo ochladzovať sprejom /neviem názov, vraj sa podáva pri vybraní mandlí/ . Pri vysokých teplotách vzduchu robiť studené obklady hlávky a hrdla. Aj kúpeľ na ochladzovanie, ale neviem názov prípravku do vody. Proste chladiť, lebo problémy sú v lete. Ďakujem pekne za odpoveď

  • Dobrý deň pani Bírová, homeopatia patrí medzi celostné metódy liečby, to znamená, že sa lieči celý človek. V praxi to znamená, že do úvahy berieme fyzické príznaky ochorenia a taktiež aj povahu a osobnosť človeka/dieťaťa. Homeopatikum je preto potrebné vybrať vždy individuálne pre každého zvlášť. Neliečime choroby, ale ľudí/deti. Práve týmto prístupom dosahujeme v homeopatickej liečbe najlepšie a hlavne trvalé výsledky. Preto by som Vám v rámci homeopatie odporučila individuálnu liečbu Vášho vnuka. S pozdravom Janette Bakajsová.

 4. Andrea Hnojčíková

  Dobrý deň, idem sa opýtať 21mes.syn zadržiava stolicu aj 3dni, keď už to naň ho ide, neplače pri tlačení, len to, že musí kakat. Čítam, že sú na to vhodné homeopatika. Viete mi niektoré odporučiť. Ďakujem pekne za odpoveď

  • Dobrý deň pani Hnojčíková, prax mi priniesla skúsenosť, že paušálne odporúčané homeopatiká účinkovali len krátko a problém so zápchou sa opakoval ďalej, alebo neúčinkovali vôbec. V každom prípade bolo nakoniec potrebné riešiť tento problém celkovo konštitučne, to znamená, že na základe osobnej konzultácie som vybrala individuálne najvhodnejšie homeopatikum pre dieťa. Homeopatia je celostná metóda liečby a aby sme ňou dosiahli želaný výsledok a trvalé vyliečenie, je dôležité vybrať správne homeopatikum nielen podľa problému, ale aj na základe povahy, osobnosti a situácie, v ktorej sa dieťa nachádza. Ide tiež o to, že zápcha patrí medzi chronické ochorenia a preto bežne odporúčané homeopatiká na internete neprinášajú uspokojivý výsledok. Tie sú totiž vybraté len na základe fyzických príznakov, čo je len časť celku. S pozdravom Janette Bakajsová.

 5. Lucia

  Dobry deň
  Chcela by som sa Vás pekne opýtať mam syna 3.10.2019 bude mať 3 mesiace užívame mlieko neocate keďže ma údajne intoleranciu na krávsku bielkovinu… Všimla som. Si ze bolesti bruška existuje homeopatia niečo ako sú probiotika? Aj ma dosť často vyhodený ekzemik na telicku

  • Dobrý deň pani Lucia, v homeopatii neexistuje podávanie paušálnych homeopatík ako je to v prípade probiotík alebo jedno správne homeopatikum použiteľné pre všetkých s rovnakým zdravotným problémom, aj keď ide o tráviace problémy a ekzém. Homeopatia je celostná liečba, preto každé dieťa potrebuje také homeopatikum, ktoré bude zodpovedať nielen príznakom ochorenia, ale aj prejavom jeho osobnosti, povahe a jedinečnosti. Práve týmto individuálnym prístupom dosahujeme v homeopatickej liečbe najlepšie úspechy. Homeopatikum vyberám vždy individuálne pre každého zvlášť na základe osobnej konzultácie, na ktorú sa môžete v prípade záujmu telefonicky alebo mailom objednať. S pozdravom Janette Bakajsová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.