O mne

Janette Bakajsová

“Homeopatia vnáša do života nadhľad a porozumenie. Prináša vedomie toho, čo sa deje.”

Stretnutie s homeopatiou výrazne ovplyvnilo môj život. Je pre mňa viac než len prírodná liečba bez vedľajších účinkov. Vnímam ju ako prirodzenú cestu k zdraviu a sebarozvoju zároveň. Ukázala mi cestu, ako citlivejšie vnímať samu seba, svoje okolie a uvedomovať si životné situácie hlbšie a v súvislostiach. Stala sa mojou spoločníčkou na ceste životom.

Homeopatická prax

Homeopatiou som sa začala zaoberať pred desiatimi rokmi, potom ako pomohla mne a mojim deťom z chronických chorôb. Hneď si ma získala svojou prirodzenosťou, celistvosťou a samozrejme liečebnými výsledkami. Dlho netrvalo a stala sa mojou veľkou záľubou, ktorá neustále rástla až prerástla do bodu, kedy som si jedného dňa povedala, že budem robiť naplno to, čo ma baví, čo mám rada a hlavne čo dáva zmysel mne a zároveň aj iným.

Homeopatia je tu pre nás všetkých a tak ako pomohla a stále pomáha mne a mojej rodine, môže pomôcť aj iným. Preto som sa začala venovať homeopatickému poradenstvu, písaniu článkov, prednáškam a polročným kurzom, aby sa o dobrom mene homeopatie dozvedelo čo najviac ľudí, aby mali možnosť sa pre ňu rozhodnúť, aby ju mohli sami vyskúšať a začať úspešne používať v domácej praxi a aby aj iní mali šancu žiť kvalitnejší a zdravší život. Pretože len zdraví ľudia môžu vytvoriť zdravé prostredie.

Vzdelanie v homeopatii som získala na SAKH Slovenskej akadémii klasickej homeopatie pod vedením homeopata MUDr. Vladimíra Petrociho. Som registrovanou členkou SKH Slovenskej komory homeopatov a riadim sa jej etickým kódexom

Lektorská činnosť

Polročný kurz homeopatie považujem za najlepší a hlavne praktický prostriedok k tomu, aby sa človek mohol naučiť používať homeopatiu doma na liečbu bežných akútnych problémov. Sama som takýto kurz na začiatku mojej homeopatickej cesty absolvovala a dnes ho organizujem aj ja v Košiciach pre všetkých, ktorí hľadajú účinný a bezpečný spôsob liečby bez použitia chémie a čakania v radoch medzi chorými. Viac informácii o polročnom kurze nájdete na https://www.ahomeopatia.sk/kurz-homeopatie/.

Publikačná činnosť

Písanie je pre mňa radosť a zároveň ďalší prostriedok k tomu, ako sa podeliť o svoje skúsenosti s homeopatiou. Moje autorské články môžete čítať v časopisoch Vitalita, Balans, Slovenka, Slovenka – zdravie rodiny a v dvojmesačníku Dieťa. Nájdete v nich prípady z mojej praxe a konkrétne v časopise Dieťa v jeho pravidelnom seriály “Zo sveta homeopatie” aj terapeutické rady pre rôzne problémy týkajúce sa obdobia tehotenstva, pôrodu, materskej dovolenky a detského veku.

Podieľam sa tiež na obsahovej štruktúre webovej stránky SKH a som vedúcou členkou realizačného tímu populárnej facebookovej stránky komory Homeopatia online.

Prednášková činnosť

Prostredníctvom homeopatie ľuďom pomáham, rada o nej píšem a taktiež aj rozprávam a preto niekoľkokrát do roka organizujem prednášky v Košiciach zamerané na zoznámenie sa s touto prírodnou liečebnou metódou. Viac informácií o blížiacich sa podujatiach nájdete na úvodnej stránke tohto webu a na mojej facebookovej stránke A Homeopatia.

Vzdelanie

  • 2010-2011  Domáca homeopatia I. – polročný kurz
  • 2012-2013  Domáca homeopatia II. – séria nadstavbových seminárov
  • 2013            Mama Tata kurz – homeopatia pre obdobie tehotenstva, pôrodu a šestonedelia
  • 2013-2017  Slovenská akadémia klasickej homeopatie – 4-ročné štúdium klasickej homeopatie

Naďalej pokračujem vo vzdelávaní a pravidelne sa zúčastňujem odborných homeopatických seminárov organizovaných Slovenskou komorou homeopatov a Slovenskou akadémiou klasickej homeopatie

 

Diplom SAKH