O mne

Janette Bakajsova

“Homeopatia vnáša do života nadhľad a porozumenie. Prináša vedomie toho, čo sa deje.”

Stretnutie s homeopatiou výrazne ovplyvnilo môj život. Je pre mňa viac než len prírodná liečba bez vedľajších účinkov. Vnímam ju ako prirodzenú cestu k zdraviu a sebarozvoju zároveň. Ukázala mi cestu, ako citlivejšie vnímať samu seba, svoje okolie a uvedomovať si životné situácie hlbšie a v súvislostiach. Stala sa mojou spoločníčkou na ceste životom.

Homeopatická prax

Janette Bakajsova homeopatka

Homeopatiou som sa začala zaoberať pred desiatimi rokmi, potom ako pomohla mne a mojim deťom z chronických chorôb. Hneď si ma získala svojou prirodzenosťou, celistvosťou a samozrejme liečebnými výsledkami. Dlho netrvalo a stala sa mojou veľkou záľubou, ktorá neustále rástla až prerástla do bodu, kedy som si jedného dňa povedala, že budem robiť naplno to, čo ma baví, čo mám rada a hlavne čo dáva zmysel mne a zároveň aj iným.

Dnes sa profesionálne venujem homeopatickému poradenstvu, písaniu článkov, prednáškam a polročným kurzom, aby sa o dobrom mene homeopatie dozvedelo čo najviac ľudí, aby mali možnosť sa pre ňu rozhodnúť, aby ju mohli sami vyskúšať a začať úspešne používať v domácej praxi a aby aj iní mali šancu žiť kvalitnejší a zdravší život. Homeopatia je tu pre nás všetkých. Ak uzdravíme a zmeníme seba, uzdravia sa aj vzťahy a svet okolo nás. Len zdraví ľudia môžu vytvoriť zdravé prostredie. Taký je prirodzený zákon rezonancie.

Vzdelanie v homeopatii som získala na SAKH Slovenskej akadémii klasickej homeopatie pod vedením homeopata MUDr. Vladimíra Petrociho. Som registrovanou členkou SKH Slovenskej komory homeopatov a riadim sa jej etickým kódexom

Lektorská činnosť

Polročný kurz homeopatie považujem za najlepší a hlavne praktický prostriedok k tomu, ako sa naučiť správne používať homeopatiu doma na liečbu bežných akútnych problémov. Sama som takýto kurz na začiatku mojej homeopatickej cesty absolvovala a dnes ho organizujem aj ja v Košiciach pre všetkých, ktorí hľadajú účinný a bezpečný spôsob liečby bez použitia chémie a čakania v radoch medzi chorými. Viac informácii o polročnom kurze nájdete na https://www.ahomeopatia.sk/kurz-homeopatie/.

Publikačná činnosť

Písanie ma baví a touto formou sa rada delím o svoje skúsenosti s homeopatiou. Moje autorské články môžete čítať v časopisoch Vitalita, Balans, Slovenka, Slovenka – zdravie rodiny, v dvojmesačníku Dieťa a v Homeo magazíne. Nájdete v nich prípady z mojej praxe a konkrétne v časopise Dieťa v rubrike “Zo sveta homeopatie” aj terapeutické rady pre rôzne problémy týkajúce sa obdobia tehotenstva, pôrodu, materskej dovolenky a detského veku.

Podieľam sa tiež na obsahovej štruktúre webovej stránky SKH a som vedúcou členkou realizačného tímu populárnej facebookovej stránky komory Homeopatia online.

Prednášková činnosť

janette bakajsova prednasky

Homeopatia je úžasný spôsob liečby, cenný poklad, ktorý ostáva ešte pre mnohých skrytý, neobjavený. Uvedomujem si význam a dôležitosť osvety, preto niekoľkokrát do roka organizujem v Košiciach prednášky a pravidelne sa zúčastňujem najväčšej východoslovenskej výstavy zameranej na zdravý životný štýl Ezofest.

Cieľom prednášok je v prvom rade podeliť sa s vami o moje vlastné skúsenosti s homeopatiou, priblížiť vám jej princípy a účinnosť na prípadoch z praxe, jej liečebné možnosti, jej výhody a čím môže byť pre vás užitočná.

Informácie o plánovaných podujatiach nájdete na úvodnej stránke tohto webu a na mojej facebookovej stránke A Homeopatia.

Vzdelanie

  • 2010-2011  Domáca homeopatia I. – polročný kurz
  • 2012-2013  Domáca homeopatia II. – séria nadstavbových seminárov
  • 2013            Mama Tata kurz – homeopatia pre obdobie tehotenstva, pôrodu a šestonedelia
  • 2013-2017  Slovenská akadémia klasickej homeopatie – 4-ročné štúdium klasickej homeopatie

Naďalej pokračujem vo vzdelávaní a pravidelne sa zúčastňujem odborných homeopatických seminárov organizovaných Slovenskou komorou homeopatov a Slovenskou akadémiou klasickej homeopatie

 

Diplom SAKH