Kurz homeopatie

Prihláste sa na základný kurz homeopatie a spoznajte čaro tejto jedinečnej metódy.

Nový kurz začína 14. novembra 2020

Garantom kurzu je Slovenská akadémia klasickej homeopatie.

Kurz pozostáva zo šiestich 1-dňových seminárov, vždy v sobotu od 9.00 do 17.00 hod.

Cena: 40,- Eur / 1 seminár

Miesto: Košice, Čermeľská 3, 2.poschodie

Obsah základného kurzu

Teória – princípy homeopatie, príprava homeopatík, stručná história a vývoj homeopatie vo svete a na Slovensku, slávne osobnosti homeopatie, zdravie a choroba z pohľadu homeopatie, psychosomatika chorôb, repertorizácia.

Terapeutiká – základná homeopatická lekárnička, úrazy a poranenia, horúčky, chrípky, ochorenia dýchacej sústavy, ochorenia tráviaceho traktu, bolesti a zápaly uší, očí a zubov, prerezávanie zubov, ovčie kiahne, bolesti hlavy, zápal močových ciest, gynekologické a menštruačné problémy, bolesti chrbta a ischias, akútne psychické problémy, tréma, nespavosť, lekárnička cestovateľa, homeopatiká na podporu orgánov.

Materia medika – Aconitum, Allium cepa, Apis mellifica, Arnica montana, Arsenicum album, Belladonna, Bryonia, Calcarea carbonica, Calendula, Cantharis, Causticum, Colocynthis, Gelsemium, Hepar sulfur, Chamomilla, Chelidonium, Ignatia, Ipecacuanha, Kalium bichromicum, Lachesis, Ledum, Lycopodium, Magnesium phosphoricum, Mercurius solubilis, Natrium muriaticum, Nux vomica, Phosphorus, Phytollaca, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Ruta, Silicea, Spongia, Staphysagria, Sulfur, Symphytum.

Prax – precvičovanie, hľadanie a výber vhodného homeopatika na prípadoch z praxe, práca s online programom v slovenskom jazyku

Termíny seminárov pre kurz 2020/2021

  • 14. 11. 2020
  • 5. 12. 2020
  • 9. 1. 2021
  • 6. 2. 2021
  • 6. 3. 2021
  • 27. 3. 2021

Na kurz sa prihláste mailom na bakajsova@ahomeopatia.sk. Prihláška sa stáva záväznou po zaplatení zálohy 10,- Eur.

Za kurz neplatíte naraz, ale postupne každý jeden seminár samostatne priamo na mieste.

Minimálny počet účastníkov: 3

Kurz organizujem pod záštitou SAKH, ktorá poskytuje homeopatické vzdelávanie na Slovensku už 15 rokov. Po jeho ukončení získavate certifikát o absolvovaní. Základný kurz je zároveň nultým ročníkom pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať ďalej v 4 – ročnom štúdiu klasickej homeopatie na SAKH v Bratislave.