Helikobakter a problémy s trávením

Limenitis bredowii – na motýlich krídlach za lepším zajtrajškom

Medzi časté ťažkosti homeopatickej skupiny motýľov patria tráviace problémy a alergie. Homeopatikum z motýľa Limenitis bredowii (slovenský názov bielopásovec) našlo svoje opodstatnenie pri probléme s trávením spôsobeným helikobakterom u mladej šarmantnej mamky dvoch malých detí. Okrem toho ju trápili potravinové alergie, najmä na mlieko, nafukovanie a škvŕkanie v bruchu.

Pôsobila na mňa živo a energicky. Napriek tomu o sebe povedala, že nepatrí k odvážnym ľuďom. Má nízke sebavedomie a neustále sa uisťuje, či koná správne. Rada sa oblieka do pestrých farieb. Dôležitá je pre ňu rodina a deti, ktoré sú na prvom mieste. Kvôli nim pracuje len na polovičný úväzok. Chce, aby žili zdravo a v harmónii a vadí jej, ak vidia napätie a sú svedkami konfliktov. Trápi ju tiež, ak manžel príde domov nahnevaný a prenáša svoju zlosť a nervozitu na deti. Vtedy má silnú potrebu ich chrániť.

rodinaJe veľmi úzkostlivá a má veľa strachov. Najviac sa bojí o deti. Cíti napätie aj kvôli nepodstatným veciam. Predstavuje si rôzne katastrofické scenáre, čo všetko by sa mohlo stať napríklad cestou autom na rodinný výlet. Má rada situácie pod kontrolou. „Vždy som mala odstup od vecí, v ktorých som si nebola istá. Bojím sa týchto situácii. Napríklad cestovať niekam ďaleko je pre mňa nepríjemná predstava, lebo nemám pocit istoty, pocit svojej bubliny, v ktorej žijem. Jednoducho neprekročím tieň pomyselný.“

V spoločnom rozhovore sa postupne vraciame do obdobia detstva, na ktoré nespomína s radosťou. Vzťahy s rodičmi boli naštrbené pre ich záľubu v alkohole. Napätie a hádky boli na dennom poriadku. Napriek snahe upokojovať situáciu a uzmierovať ich cítila úzkosť a bezmocnosť, že im nevie pomôcť. Najviac zo všetkého si praje, aby všetky deti na zemi boli zdravé a šťastné.

Krátko po užití homeopatika sa trávenie začalo zo dňa na deň upravovať, ustúpili ťažkosti žalúdka spôsobené helikobakterom a následné kontrolné vyšetrenie u gastroenterológa potvrdilo jeho negatívny nález. Situácie, v ktorých zvykla pociťovať strach a úzkosť, začala prežívať istejšie a s väčším nadhľadom.

Autor: Janette Bakajsová

Foto: pixabay.com

Článok bol v upravenej podobe uverejnený v časopise Balans júl/august 2018.

 

Prečítaje si tiež:

Motýle v homeopatii

Povedzte o tom priateľom:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.